Tak och balkonger renoveras på Fasangatan 4
Vi har löpande renoverat det hus vi förvärvade i december 2013 och nu tar vi nästa steg.
Portdörrarna samt gemensamma utrymmen är sen tidigare vidgjorda och nu var det dags för nästa steg. Vi moderniserar balkongerna och när byggställningen ändå är på plats genomför vi även en takomläggning. Balkongerna och taket förväntas vara färdiga till jul.
2023 års hyra klar
Hyresförhandlingarna som förts mellan Hyresgästföreningen i Norra Skåne och vår representant från Fastighetsägarna är avslutade och resulterade i en hyresjustering med +4,4 % fr.o.m. 1 februari 2023. Vad det innebär för din lägenhet framgår av kommande hyresavi.
Läs mer...
Uppdatering av våra miljörum
Nu uppdaterar vi våra miljörum för en bättre hantering av några typer av avfall. Förändringarna gäller elektronikavfall, wellpapp och plast, där nya kärl håller på att placeras ut. Observera att förändringarna görs i mån av plats i respektive miljörum och vi ber dig därför vara lite extra uppmärksam hur och om uppdateringarna påverkar just din
Läs mer...