Snart öppnar biblioteket!
Det har fixats och donats på Åsbogatan 22. Böcker har flyttats in, möbler placerats ut och det tillfälliga biblioteket har vuxit fram. Vi är glada att kunna tillhandahålla en lokal där ängelholmarna under ombyggnaden av biblioteket kan fortsätta att njuta av läsning, umgänge och lärdomar.
På måndag nästa vecka, den 2 mars, slår det tillfälliga biblioteket upp sina dörrar för första gången. Missa inte detta – vi har hört att det bjuds på fika!
Öppettider
Måndag-torsdag: 9.00-18.00
Fredag: 9.00-17.00
Lördag: 10.00-14.00
Vinnare Real Estate Öresund Award!
Igår, den 5 maj, hölls Real Estate Öresund i Malmö, en konferens som årligen anordnas av Øresundsinstitutet. Øresundsinstitutet är ett oberoende dansk-svenskt kunskapscentrum för regionens utveckling, som i samarbete med Malmö stad, Fastighetsägarna SYD samt Centrum för Fastighetsföretagande delar ut Real Estate Öresund Award. Medtävlande i kategorin Årets Fastighetsföretagare var Malmö Cityfastigheter och Varvsstaden Malmö.
Läs mer...
Trevlig Valborg!
Vi på Melin Fastigheter vill önska en trevlig Valborg och första maj!
Läs mer...