Inget projekt är för stort eller för litet
För oss på Melin Förvaltning är även de mindre projekten viktiga. Barnen, våra framtida hyresgäster, förtjänar de bästa förutsättningarna för en trygg och spännande utemiljö. Just denna lekstuga, byggd av vår egen duktiga snickare Pierre, står nu på den nya lekplatsen på Doktorsgatan 6. Inget projekt är någonsin för stort eller för litet för oss på Melins!
Solceller i maj
Solcellerna på kv. Betvågen har suttit uppe i en dryg månad, och vilken produktion! Under maj månad har de producerat 4 290 kWh el, vilket motsvarar 7 % av fastighetens årsförbrukning, eller 43% av normalförbrukningen i maj månad. Helt fantastiskt!
Läs mer...
Renovering innergård kv. Strutsen 7
I samband med fönster- och takbyte på Östergatan 59/Vaktgatan 6-8 skadades delar av innergården. Vid återställningen passade vi därför på att fräscha upp hela trädgården. Nedan ser du en före-bild, och en bild på det pågående arbetet. Redan stor skillnad! Kvar är leverans och plantering av växter – perenner som gillas av pollinatörer. Vi hoppas
Läs mer...